Third Round
Kevin Anderson (RSA) [27] lost to Tomas Berdych (CZE) [7]
Second Round
Bobby Reynolds (USA) lost to Novak Djokovic (SRB) [1]
James Blake (USA) lost to Bernard Tomic (AUS)
Kevin Anderson (RSA) [27] defeated Michal Przysiezny (POL)
Jesse Levine (CAN) lost to Juan Martin Del Potro (ARG) [8]
John Isner (USA) [18] lost to Adrian Mannarino (FRA)
Rajeev Ram (USA) lost to Juan Monaco (ARG) [22]
First Round
Bobby Reynolds (USA) defeated Steve Johnson (USA)
James Blake (USA) defeated Thiemo De Bakker (NED)
Kevin Anderson (RSA) [27] defeated Olivier Rochus (BEL)
Michael Russell (USA) lost to Grega Zemlja (SLO)
Jesse Levine (CAN) defeated Guido Pella (ARG)
John Isner (USA) [18] defeated Evgeny Donskoy (RUS)
Rajeev Ram (USA) defeated Lukas Lacko (SVK)
Benjamin Becker (GER) lost to Andy Murray (GBR) [2]
GENTLEMEN'S DOUBLES
Finals
Bob Bryan (USA) [1] & Mike Bryan (USA) [1] defeated Ivan Dodig (CRO) [12] & Marcelo Melo (BRA) [12]
Semifinals
Bob Bryan (USA) [1] & Mike Bryan (USA) [1] defeated Rohan Bopanna (IND) [14] & Edouard Roger-Vasselin (FRA) [14]
Quarterfinals
Bob Bryan (USA) [1] & Mike Bryan (USA) [1] defeated Mahesh Bhupathi (IND) [8] & Julian Knowle (AUT) [8]
Robert Lindstedt (SWE) [6] & Daniel Nestor (CAN) [6] lost to Rohan Bopanna (IND) [14] & Edouard Roger-Vasselin (FRA) [14]
James Blake (USA) & Jurgen Melzer (AUT) lost to Ivan Dodig (CRO) [12] & Marcelo Melo (BRA) [12]
Third Round
Bob Bryan (USA) [1] & Mike Bryan (USA) [1] defeated Treat Huey (PHI) [16] & Dominic Inglot (GBR) [16]
Mahesh Bhupathi (IND) [8] & Julian Knowle (AUT) [8] defeated Jesse Levine (CAN) & Vasek Pospisil (CAN)
Robert Lindstedt (SWE) [6] & Daniel Nestor (CAN) [6] defeated Colin Fleming (GBR) [9] & Jonathan Marray (GBR) [9]
Jean-Julien Rojer (NED) [5] & Aisam Qureshi (PAK) [5] lost to Julien Benneteau (FRA) [11] & Nenad Zimonjic (SRB) [11]
Marcin Matkowski (POL) [15] & Lukasz Kubot (POL) [15] lost to Leander Paes (IND) [4] & Radek Stepanek (CZE) [4]
James Blake (USA) & Jurgen Melzer (AUT) defeated Robert Farah (COL) & Juan-Sebastian Cabal (COL)
Second Round
Bob Bryan (USA) [1] & Mike Bryan (USA) [1] defeated David Marrero (ESP) & Andreas Seppi (ITA)
Treat Huey (PHI) [16] & Dominic Inglot (GBR) [16] defeated Andre Begemann (GER) & Martin Emmrich (GER)
Jesse Levine (CAN) & Vasek Pospisil (CAN) defeated Scott Lipsky (USA) [10] & Santiago Gonzalez (MEX) [10]
Mahesh Bhupathi (IND) [8] & Julian Knowle (AUT) [8] defated Nicholas Monroe (USA) & Simon Stadler (GER)
John-Patrick Smith (AUS) & Paul Hanley (AUS) lost to Alexander Peya (AUT) [3] & Bruno Soares (BRA) [3]
Robert Lindstedt (SWE) [6] & Daniel Nestor (CAN) [6] defeated Eduardo Schwank (ARG) & Horacio Zeballos (ARG)
Jean-Julien Rojer (NED) [5] & Aisam Qureshi (PAK) [5] defeated Ken Skupski (GBR) & Xavier Malisse (BEL)
Marcin Matkowski (POL) [15] & Lukasz Kubot (POL) [15] defeated Frank Moser (GER) & Marinko Matosevic (AUS)
James Blake (USA) & Jurgen Melzer (AUT) defeated Michael Llodra (FRA) [13] & Nicolas Mahut (FRA) [13]
Robert Farah (COL) & Juan-Sebastian Cabal (COL) defeated Sanchai Ratiwatana (THA) & Sonchat Ratiwatana (THA)
First Round
Bob Bryan (USA) [1] & Mike Bryan (USA) [1] defeated Marcelo Demoliner (BRA) & Andre Sa (BRA)
Treat Huey (PHI) [16] & Dominic Inglot (GBR) [16] defeated Roberto Bautista Agut (ESP) & Daniel Gimeno-Traver (ESP)
Scott Lipsky (USA) [10] & Santiago Gonzalez (MEX) [10] defeated Paolo Lorenzi (ITA) Benoit Paire (FRA)
Jesse Levine (CAN) & Vasek Pospisil (CAN) defeated Rajeev Ram (USA) & Lukas Dlouhy (CZE)
Nicholas Monroe (USA) & Simon Stadler (GER) defeated Purav Raja (IND) & Divij Sharan (IND)
Mahesh Bhupathi (IND) [8] & Julian Knowle (AUT) [8] defeated Leonardo Mayer (ARG) & Albert Ramos (ESP)
Eric Butorac (USA) & Andy Ram (ISR) lost to Alexander Peya (AUT) [3] & Bruno Soares (BRA) [3]
John-Patrick Smith (AUS) & Paul Hanley (AUS) defeated Philipp Marx (GER) & Florin Mergea (ROU)
Robert Lindstedt (SWE) [6] & Daniel Nestor (CAN) [6] defeated Mikhail Elgin (RUS) & Denis Istomin (UZB)
Jean-Julien Rojer (NED) [5] & Aisam Qureshi (PAK) [5] defeated Rameez Junaid (AUS) & Dustin Brown (GER)
Ken Skupski (GBR) & Xavier Malisse (BEL) defeated Evgeny Donskoy (RUS) & Andrey Kuznetsov (RUS)
Marcin Matkowski (POL) [15] & Lukasz Kubot (POL) [15] defeated Johan Brunstrom (SWE) & Raven Klaasen (RSA)
Frank Moser (GER) & Marinko Matosevic (AUS) defeated David Rice (GBR) & Sean Thornley (GBR)
Mark Knowles (BAH) & Lleyton Hewitt (AUS) lost to Jamie Delgado (GBR) & Matthew Ebden (AUS)
Steve Johnson (USA) & Andreas Siljestrom (SWE) lost to Samuel Groth (AUS) & Chris Guccione (AUS)
Michael Russell (USA) & Santiago Giraldo (COL) lost to Ivan Dodig (CRO) [12] & Marcelo Melo (BRA) [12]
James Blake (USA) & Jurgen Melzer (AUT) defeated John Peers (AUS) & Jamie Murray (GBR)
Robert Farah (COL) & Juan-Sebastian Cabal (COL) defeated Marcel Granollers (ESP) [2] & Marc Lopez (ESP) [2]
MIXED DOUBLES
Final
Lisa Raymond (USA) [1] & Bruno Soares (BRA) [1] lost to Daniel Nestor (CAN) [8] & Kristina Mladenovic (FRA) [8]
Semifinals
Lisa Raymond (USA) [1] & Bruno Soares (BRA) [1] defeated Jean-Julien Rojer (NED) & Vera Dushevina
Quarterfinals
Lisa Raymond (USA) [1] & Bruno Soares (BRA) [1] defeated John Peers (AUS) & Ashleigh Barty (AUS)
Jean-Julien Rojer (NED) & Vera Dushevina defeated David Marrero (ESP) [14] & Kimiko Date-Krumm (JPN) [14]
Marcin Matkowski (POL) [11] & Kveta Peschke (CZE) lost to Nenad Zimonjic (SRB) [3] & Katarina Srebotnik (SLO) [3]
Third Round
Lisa Raymond (USA) [1] & Bruno Soares (BRA) [1] defeated Frederik Nielsen (DEN) & Sofia Arvidsson (SWE)
John Peers (AUS) & Ashleigh Barty (AUS) defeated Marcelo Melo (BRA) [6] & Liezel Huber (USA)
Jean-Julien Rojer (NED) & Vera Dushevina defeated David Marrero (ESP) [14] & Kimiko Date-Krumm (JPN) [14]
Johan Brunstrom (SWE) & Katalin Marosi (HUN) lost to Rohan Bopanna (IND) [7] & Jie Zheng (CHN) [7]
Marcin Matkowski (POL) [11] & Kveta Peschke (CZE) defeated Alexander Peya (AUT) [5] & Anna-Lena Groenefeld (GER) [5]
Scott Lipsky (USA) [13] & Casey Dellacqua (AUS) [13] lost to Nenad Zimonjic (SRB) [3] & Katarina Srebotnik (SLO) [3]
Eric Butorac (USA) & Alize Cornet (FRA) lost to Horia Tecau (ROU) [2] & Sania Mirza (IND) [2]
Second Round
Lisa Raymond (USA) [1] & Bruno Soares (BRA) [1] defeated Filip Polasek (SVK) & Janette Husarova (SVK)
John Peers (AUS) & Ashleigh Barty (AUS) defeated Treat Huey (PHI) [9] & Raquel Kops-Jones (USA) [9]
Rajeev Ram (USA) & Francesca Schiavone (ITA) lost to Marcelo Melo (BRA) [6] & Liezel Huber (USA) [6]
Jean-Julien Rojer (NED) & Vera Dushevina (RUS) defeatd Max Mirnyi (BLR) [4] & Andrea Hlavackova (CZE) [4]
Johan Brunstrom (SWE) & Katalin Marosi (HUN) defeated Frantisek Cermak (CZE) [12] & Lucie Hradecka (CZE) [12]
Robert Farah (COL) & Darija Jurak (CRO) lost to Rohan Bopanna (IND) [7] & Jie Zheng (CHN) [7]
Marcin Matkowski (POL) [11] & Kveta Peschke (CZE) [11] defeated Abigail Spears (USA) & Andy Ram (IS
Scott Lipsky (USA) [13] & Casey Dellacqua (AUS) [13] defated Fabio Fognini (ITA) & Flavia Pennetta (ITA)
James Blake (USA) & Donna Vekic (CRO) lost to Nenad Zimonjic (SRB) [3] & Katarina Srebotnik (SLO) [3]
Dominic Inglot (GBR) & Johanna Konta (GBR) lost to Daniel Nestor (CAN) [8] & Kristina Mladenovic (FRA) [8]
Eric Butorac (USA) & Alize Cornet (FRA) defeated Leander Paes (IND) [15] & Saisai Zheng (CHN) [15
First Round
Lisa Raymond (USA) [1] & Bruno Soares (BRA) [1] vs. Bye
Treat Huey (PHI) [9] & Raquel Kops-Jones (USA) [9] vs. Bye
John Peers (AUS) & Ashleigh Barty (AUS) defeated Julian Knowle (AUT) & Shuai Zhang (CHN)
Rajeev Ram (USA) & Francesca Schiavone (ITA) defeated Raven Klaasen (RSA) & Anastasia Rodionova (AUS)
Jean-Julien Rojer (NED) & Vera Dushevina (RUS) defeated Jamie Murray (GBR) & Su-Wei Hsieh (TPE)
Johan Brunstrom (SWE) & Katalin Marosi (HUN) defeated James Cerretani (USA) & Mona Barthel (GER)
Robert Farah (COL) & Darija Jurak (CRO) defeated Paul Hanley (AUS) & Hao-Ching Chan (TPE)
Nicholas Monroe (USA) & Marion Bartoli (FRA) lost to Santiago Gonzalez (MEX) & Natalie Grandin (RSA)
Abigail Spears (USA) & Andy Ram (ISR) defeated Daniele Bracciali (ITA) & Galina Voskoboeva (KAZ)
Marcin Matkowski (POL) [11] & Kveta Peschke (CZE) [11] vs. Bye
Scott Lipsky (USA) [13] & Casey Dellacqua (AUS) [13] vs. Bye
James Blake (USA) & Donna Vekic (CRO) defeated Lukas Dlouhy (CZE) & Lucie Safarova (CZE)
Dominic Inglot (GBR) & Johanna Konta (GBR) defeated Nicolas Almagro (ESP) & M.Torro-Flor (ESP)
Mahesh Bhupathi (IND) & Daniela Hantuchova (SVK) lost to Mark Knowles (BAH) & Sabine Lisicki (GER)
Eric Butorac (USA) & Alize Cornet (FRA) defeated Vladimira Uhlirova (CZE) & Michal Mertinak (SVK)